Wiedeń kusi – wycieczka dla młodzieży z Szkół ZDZ (zdjęcia)

wiedenBlisko 30-osobowa grupa uczniów ze szkół ZDZ wzięła udział w atrakcyjnej wycieczce do Wiednia. Wyjazd stanowił nagrodę dla najlepszych uczniów w szkole. W gronie tych najlepszych znalazła się młodzież z Technikum Mundurowego z Ostrowca Świętokrzyskiego.W tej wycieczce uczestniczyła także młodzież ze Szkół ZDZ w: Jędzrejowie, Kielcach, Opatowie i Radomiu. Celem wyjazdu było zwiedzanie atrakcji turystycznych Wiednia, poznanie nowych miejsc, kultury i zwyczajów mieszkańców miasta. Na początku wszyscy zwiedzili Krems an der Donau małe miasteczko nad Dunajem, urzekające swoim powolnym rytmem, urokliwymi widokami ze wzgórz oraz lokalnymi tradycjami. Wpisane jest ono na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowy Krems przyciąga miłośników architektury i znawców wina. Natomiast centrum miasta zachwyca swoja wyjątkowo piękną barokową architekturą. Do największych atrakcji należy brama „Tor Stein”, oraz pochodzący z XV wieku kościół romański, przebudowany w stylu gotyckim.

W czasie pobytu w Wiedniu młodzież zwiedziła najważniejsze obiekty turystyczne.  Zobaczyła ciekawe i zjawiskowe eksponaty w muzeach – Historii Sztuki, Natury i Sztuki Użytkowej. Podziwiali bajkowy dom – Hundertwasserhaus, na której dachach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Spacerowali najsłynniejszymi uliczkami i placami miasteczka. Podczas wycieczki do Austrii najważniejszym miejscem, które powinien odwiedzić każdy Polak, znający troszkę historię, jest niewątpliwie Kahlenberg – wzgórze pod Wiedniem, gdzie w 1683 roku Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń.  Wśród wielu punktów programu wycieczki znalazło się także zwiedzanie apartamentów Pałacu Schoenbrunn i spacer po ogrodach letniej rezydencji  cesarskiej.

Młodzież bogatsza o wiele informacji, wrażeń, pamiątek i zdjęć, które na długo pozostaną w ich pamięci wróciła do kraju. Wszyscy pełni energii z pewnością podzielili się pięknymi wspomnieniami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Ostatnie wideo

zg zdz

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS