ZDZ wyszkolił kucharzy

moj_radom(07.08.2009)
Kilkanaście osób uzyskało certyfikat w zawodzie kucharz - kelner. Szkolenie zawodowe przeprowadził Zakład Doskonalenia Zawodowego a za kurs zapłaciła Unia Europejska.

Przekwalifikowania zawodowe oraz szkolenia osób bezrobotnych to zadania samorządów, które na ten cel pozyskują środki unijne. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu w tej dziedzinie jest partnerem dla wielu gmin. - Jesteśmy przygotowani kadrowo i posiadamy bazę, która pozwala przeszkolić praktycznie w każdym zawodzie, od kosmetyczek, fryzjerek, wizażystki, przez opiekunki do osób starszych i dzieci, po masażystów, kierowców i spawaczy - zachwala swoją placówkę Michał Staniszewski Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Radomiu.

Kurs kucharz - kelner ukończyło 18 osób z gmin Pionki, Kowala i Zakrzew. Nauka praktyczna i poznawane teorii zajęła kursantom miesiąc, w sumie 170 godzin. - Mieliśmy  znakomitych  nauczycieli. Teraz wiem jak przyrządzić potrawę i obsłużyć klienta a moje umiejętności zamierzam wykorzystać na rynku pracy - stwierdza Piotr Bzdzikot z miejscowości Czarna Kolonia  w gminie Pionki. - Od października zaczynam studia dzienne na kierunku towaroznawstwo na Politechnice Radomskiej, w wolnej chwili chcę popracować jako kucharz lub kelner - dodaje.

ZDZ realizuje projekty dla wielu gmin. Aktualnie m.in. dla mieszkanców z Szydłowca, Wieniawy, Kowali i Jastrzębi.

Mój Radom - Codzienna Strona Miasta - 07.08.2009 r.

© 2017 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Stroną administruje IThelper.pl - Szablony Joomla na zamowienie

Poprawny kod XHTML 1.0 oraz CSS